PRO GFR18V-25BH
Röjsåg
Beställningsnummer 0.600.8D1.200
  • En kraftfull, borstlös motor levererar höga prestanda, längre drifttid och en längre livslängd
  • Bekvämt arbete tack vare den välbalanserade designen och justerbart, ergonomiskt cykelhandtag
View more
AMPShare.
i kartong 0 600 8D1 200
PRO GFR18V-25BH
Ditt urval
Bosch GFR 18V-25 röjsåg med kabelhärva.
i kartong
Köp nu
Inkluderat i denna variant
  • Låg spole
    Beställningsnummer: F 016 800 704
  • Sats med blad för buskröjare
    Beställningsnummer: F 016 800 663
  • Kartong
  • Dubbel axelrem
    Beställningsnummer: F 016 L93 064
Tekniska data
De viktigaste uppgifterna
Arbetsbredd
25 cm
Klippsystem
3-tandad klinga, Pro Tap
Batterispänning
18,0 V
IP skyddsklass*
IPX1
Batterirekommendation
>=4.0Ah
Kapdiameter såglinje
40 cm
Kapdiameter (klinga)
25 cm
Tråddiameter
2,4 mm
Huvudhandtagstyp
Cykelhandtag
Bladtjocklek
1,8 mm
Diameter hål
25,4 mm
Vikt exkl. batteri
5 kg
Utgång hastighet obelastad
3300 - 5300 varv/min
Förpackningsmått (bredd x längd x höjd)
337 x 1012 x 143 mm
Visa mer
Bosch GFR18V-25BH röjsåg med 8Ah batteri.
* Du hittar mer information om avvikelserna via följande länk: Produkternas tekniska funktioner
Tillverkare:
Robert Bosch Power Tools GmbH
Max-Lang-Strasse 40-46
70771 Leinfelden-Echterdingen
www.bosch-pt.com
kontakt@bosch.de
PRO GFR18V-25BH: Vidare information
Produktens fördelar
PRO GFR 18V-25 BH sladdlös röjsåg har en kraftfull borstlös motor på 600 watt som når en maximal hastighet på 5 300 v/min på mindre än en sekund. Dess välbalanserade design har ett cykelhandtag som förbättrar användarens komfort och minskar trötthet under arbetet - handtagets vinkel kan justeras utan verktyg. En funktion som kontrollerar närvaron säkerställer att verktyget hålls aktivt mellan kapningarna så att du inte behöver låsa upp igen. Det elektroniska hastighetsreglaget håller automatiskt hastigheten konstant under växlande villkor. Med hjälp av den variabla hastighetskontrollen kan motorhastigheten justeras till de aktuella arbetsförhållandena, vilket optimerar drifttiden och minskar ljudnivån. Anti-Tangle-funktionen från Bosch ger en smidigare trimning och förhindrar blockeringar på grund av högt gräs eller ogräs som slingrar sig runt skaftet. Dess stora skärdiameter - 25 cm med blad, 40 cm med tråd - gör att du kan ta dig an stora jobb utan ansträngning. Det är enkelt att växla mellan slyröjning och grästrimning tack vare det utbytbara bladet och spolen. Den robusta Pro-Tap-spolen säkerställer oavbruten trimning. Med EasyWind kan ny tråd matas snabbt, utan att spolen behöver öppnas. Tack vare den låga bullernivån passar röjsågen för arbete i bostadsområden och andra ljudkänsliga områden.
Utrustning och Applikation
PRO GFR 18V-25 BH är den perfekta lösningen för att rensa stora områden med högt gräs och ogräs. Kompatibel med Bosch Professional 18V System och med batterisamarbetet mellan flera märken, AMPShare.